OTÁZKY, NA KTERÉ SE NÁS NEJČASTĚJI PTÁTE

ODPOVĚDI NA VŠE

Polyuretanová podlaha má výhody oproti epoxidu hlavně v tom, že je pružná, UV stabilní. Zároveň je velice komfortní pro chůzi bez obuvi a navíc tlumí kročejový hluk. Díky své pružnosti je polyuretanová podlaha vhodná i do novostaveb, kde dochází k sesedání staveb během prvních let.

Epoxidová podlaha je velice tvrdá se značením tvrdosti Shore D – pro představu například jako mramor. Bohužel nemá schopnost přizpůsobit se změnám podkladu. I přes dlouholetý vývoj epoxidů, není zatím na trhu výrobek se 100 % UV stabilitou.

Používané materiály jsou zdravotně nezávadné, taktéž jsou doporučované pro lidi s astmatem a s jinými dýchacími obtížemi. Díky absenci spár a povrchu téměř bez pórů se podlahy snadno udržují a tudíž se v nich nedrží nečistoty.

Polyuretan je díky své UV stálosti, houževnatosti a pružnosti doporučován do domácností, vstupních hal, ordinací, … Epoxid je díky svojí tvrdosti doporučován nejen do vysokého zatížení jako jsou například průmyslové haly, garáže, dílny, …, ale může být použit i do domácností.

Nikoliv, takto zhotovená podlaha není kluzká. I tak se ve většině případů ještě aplikuje ochranný lak, který je protiskluzný. Ve specifických případech (sprchové kouty, garáže, …) se do ochranného laku vmíchá extra protiskluzná vrstva v podobě vsypu křemičitého písku nebo skleněných kuliček, tzv.ballotin.

Pokud se podlaha poškodí, a to musí být opravdu velice silný úder těžkým předmětem, dá se takové poškození opravit přetmelením, vyplněním či přelakováním. Při běžném užívání a správné údržbě tyto systému vydrží desítky a desítky let!

Jako každá podlahovina tak i epoxid či polyuretan není nezničitelný, nicméně náklady na opravu, tedy přebroušení a přelakování, jsou nízké v řádech tisíců korun a podlahu máte jakou novou, jako v den, kdy jsme ji prvně aplikovali. Pro minimalizaci škrábanců doporučujeme podlahu ošetřit matným lakem. Pokud máte doma mazlíčky, doporučujeme epoxidovou podlahu.

Ano a dokonce jedno z nejlepších řešení! Epoxidová či polyuretanová stěrka je v řádech 2-6 mm a proto nedochází k jakékoliv ztrátě prostupnosti tepla a naopak nechladne tak brzo jako například vinyl nebo PVC. Vždy je potřeba před samotnou aplikací těchto stěrek mít hotovou tzv. topnou zkoušku.

Ano i ne. Samotný epoxid či polyuretan je po zaschnutí aplikace lesklý. Nicméně pro konečnou fázi podlah doporučujeme aplikaci vrchního ochranného laku buď v lesklém, polomatném nebo matném provedení. Takže je jen na Vás, co si vyberete.

Velkou výhodou těchto systému je, že se dají v jisté míře aplikovat i na již stávající dlažbu, terasu, parkety, anhydrit, cementovou stěrku, či starý i nový beton. Vždy záleží na soudržnosti stávajícího podkladu.

Samotná realizace, například do 200 m2 je cca na 4-6 dní. Lehce pochozí je podlaha po 24 hodin a plně vytvrzelá je do 7 dnů.

Ano, tyto systémy jsou voděodolné, nenasákavé, hygienické a hypoalergenní. Pro tyto povrchy aplikujeme tzv. ballotiny pro ještě vyšší protiskluznost. Před samotnou realizací, nás prosím kontaktujte, ohledně spádu podlah.

Barev je celá škála, dle vzorkovníku RAL. Jednobarevná, designová vícebarevná, metalická, …

Vzorník jako takový neexistuje, jelikož podlahy se dělají manuálně a v některých případech se míchá více barev do sebe, aby vznikla právě originální podlaha. Pokud se ptáte na jednobarevnou podlahu tak barvy se vybírají, dle klasického vzorkovníku RAL. Pro inspiraci nahlédněte do našich referencí.

Klasickými mycími prostředky. Tyto podlahy jsou chemicky odolné vůči různým chemikáliím a kyselinám.

Polyuretanové nebo epoxidové stěrky se dají aplikovat v každém ročním období, jen je potřeba zajistit na stavbě teplotu min. 15-20 C.

Přejít nahoru