EPOXIDOVÉ PODLAHY

Epoxidová podlaha je moderní způsob vysoké ochrany betonových podlahEpoxidová stěrka může prodloužit životnost vaší podlahy a také dosáhnout skvělého vzhledu. Epoxidová podlaha se nanáší na “čistou” část stávající betonové desky. Epoxidová pryskyřice je přírodně čirá a vysoce lesklá, ale neklouže! Tyto druhy pryskyřic se často používají smícháním různých pigmentů pro dosažení nevšedního vzhledu podlah. Často se z epoxidové pryskyřice, dělají epoxidové mramory, metalické epoxidové podlahy a další.

Epoxid je velice tvrdý a odolný materiál, a proto je velmi vhodný pro podlahy. Podlaha ošetřená epoxidem bude mít dlouhou životnost i při velkém provozu. Epoxid je také vodotěsný a prachotěsný, což znamená, že čištění utěsněné podlahy je rychlé a velice snadné.

Po mnoho let byla epoxidová pryskyřice používána v průmyslovém prostředí kvůli své dostupnosti a trvanlivosti. V poslední době vzrostla designérská přitažlivost tohoto materiálu. Díky široké škále betonových povrchových úprav a výběru z pryskyřice se epoxid používá k vytvoření skvěle vypadajících podlahových povrchů v obchodech, kancelářích a soukromých domech.

 

Epoxidové podlahy v domácnosti

Epoxidové podlahy se používají v mnoha provedení. Pokud uvažujete o leštěné betonové podlaze, barevné betonové podlaze nebo jiném specializovaném povrchu, je pravděpodobné, že bude utěsněna epoxidovou pryskyřicí. Mnoho lidí s alergiemi nebo astmatem si vybírá epoxidové podlahy kvůli nízké úrovni prachu a jiných alergenů. Vzhledem k tomu, že se snadno čistí a nepřitahuje prach a nečistoty, je epoxid také hygienickou volbou podlahové krytiny. Mnoho mladých rodin se rozhodlo pro tento typ podlah ve svých domovech.

Průmyslová a komerční nastavení

Díky jejich vysoké tvrdosti, trvanlivosti a ekonomické životaschopnosti jsou epoxidové pryskyřice, rozumnou volbou pro pracoviště. V továrnách a dílnách může být epoxidová podlaha dostatečně pevná na to, aby vydržela nápor kamionu bez praskání, ale také funkční pro skladování a komfortní pro zaměstnance. S případným prachem a nečistotami nejsou žádné problémy a čištění je velice snadné. Epoxid je dobrou volbou pro hygienické oblasti, jako jsou kuchyně a toalety, protože je vodotěsný a odpuzuje prach, takže se velice dobře hodí do těchto prostor.

 

Maloobchodní prostory

Odolné a cenově dostupné epoxidové podlahy jsou oblíbenou volbou mezi restauracemi, kavárnami, obchody, nákupními centry a dalšími maloobchodními prostory. Vypadá skvěle, snese velké množství provozu a snadno se čistí. Dá se velice jednoduše opravit pokud dojde k poškození. Epoxidové podlahy jsou praktické, ale mohou být i stylové. Výběr barevné škály je nepřeberný a je spousta možností pro návrhářská studia kam až můžete podlahu designérsky posunout.


Výhody

Náklady na epoxidovou podlahu jsou srovnatelné s náklady na jiné typy podlah. Skutečnou výhodou je odolnost těchto typů podlah spolu s jejich dobrým vzhledem. Tato podlaha je také ideální, pokud máte v současné době poškozenou nebo špatně zvolenou podlahu. Epoxid lze použít k vyrovnání problémových oblastí a zajištění rovnoměrného povrchu. Epoxidová podlaha je skutečně nenáročná na údržbu.